Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Sanácia budovyČHŽ

Dotácia z programu OBNOVME SI SVOJ DOM na sanáciu budovy ČHŽ

     Dňa 12. 08. 2015  bola  uzatvorená   Z M L U V A o poskytnutí dotácie zo štátneho rozpočtu prostredníctvom rozpočtu  Ministerstva kultúry Slovenskej republiky na rok 2015 číslo: MK-7832/2015/1.1 v rámci programu Obnovme si svoj dom.

      Predmetom zmluvy bolo poskytnutie dotácie Obci Čierny Balog zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky prostredníctvom rozpočtovej kapitoly Ministerstva kultúry Slovenskej republiky na ochranu, obnovu a rozvoj kultúrneho dedičstva v sume 25 000 eur  jednorazovo na podporu realizácie projektu s názvom SANÁCIA NOSNÝCH KONŠTRUKCIÍ BUDOVY ČHŽ ŽELEZNICA, BUDOVA VÝPRAVNÁ II 976 52 ČIERNY BALOG - HLAVNÁ 247  na obnovu výpravnej budovy čiernohronskej železnice v súlade s podmienkami rozhodnutia Krajského pamiatkového úradu v Banskej Bystrici k zámeru obnovy.

     Sanácia nosných konštrukcií objektu, pri ktorej boli staticky porušené steny demontované a následne vybudované nové konštrukcie z identického materiálu, sa realizovala v mesiacoch júl 2015- október 2015.

     Následne bude prebiehať realizácia povrchových úprav a vnútorných úprav v budove, ktoré bude realizovať Čiernohronská železnica, n.o. ako nový nájomca budovy.

 

Budova po obnove z dotácie MK SR

 

 


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

Kalendár zberu o odvozu komunálneho odpadu

Súťaž o Zlatý erbwebygroup

14.10.2019
Úvodná stránka