Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kamerový systém

Opäť sme rozšírili kamerový systém v III. etape projektu

     V roku 2017 sa obec zapojila do výzvy Ministerstva vnútra SR v oblasti prevencie kriminality s projektom na III. etapu rozšírenia kamerového systému v obci v roku 2018. Projekt bol po vyhodnotení Radou vlády SR pre prevenciu kriminality odporučený na financovanie z dotácie MV SR. Výška schválenej dotácie bola 5000 EUR. Z tejto sumy a spolufinancovania obce sme kamerový systém rozšírili o ďalších 9 kamier. Dve kamery pribudli v centre obce pri autobusovej zastávke, jedna monitoruje areál Materskej školy v Č. Balogu, tri kamery monitorujú križovatku pri základnej škole a sklad štiepky, dve kamery sú umiestnené pri multifunkčnom a detskom ihrisku na Dobroči a jedna monitoruje križovatku ul. Hlavná a Strakovo. Celková hodnota projektu bola 7405,92 EUR. 

 

 

Kamerový systém - II. etapa

     Kamerový systém v obci monitoruje v súčasnosti 7 inštalovaných kamier. Je vybudovaný s podporou Rady vlády SR pre prevenciu kriminality.

     Obec Čierny Balog v roku 2012 získala dotáciu na vybudovanie kamerového systému na základe výzvy Rady vlády SR pre prevenciu kriminality vo výške 3000 EUR (požadovaná suma bola 9000 EUR). Z poskytnutej dotácie a povinného spolufinancovania obce vo výške minimálne 20% boli inštalované dve kamery, videoserver a potrebné príslušenstvo. Monitorované je priestranstvo pred kultúrnym domom a pred obecným úradom.

     V januári 2013 roka sme sa opäť zapojili do výzvy Rady vlády SR pre prevenciu kriminality a požiadali sme o dotáciu na projekt Prevenciou k ochrane majetku obce a občanov – II. etapa. Projekt bol  úspešný a bol podporený dotáciou zo štátneho rozpočtu vo výške 4600 EUR. Predmetom projektu bolo rozšírenie jestvujúceho kamerového systému. Celkové náklady na projekt vrátane spolufinancovania obce boli vo výške 6 097,27 EUR. Inštalovaných bolo ďalších 5 kamier, a to pri obecnom úrade, pri Kultúrnom dome, na ul. Hlavná oproti trhovisku, v areáli stanice Čiernohronskej železnice a v areáli zberového dvora príspevkovej organizácie Zahorka. Veríme, že tento projekt prispeje k zvýšeniu bezpečnosti a ochrany majetku obce ako aj jej obyvateľov a návštevníkov.

Róbert Hlaváčik

 

Záber z kamery

 

Záber z kamery


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

Kalendár zberu o odvozu komunálneho odpadu

Súťaž o Zlatý erbwebygroup

14.10.2019
Úvodná stránka