Prechod na navigáciu Hlavné menu

Kamerový systém

Kamerový systém v obci

     Kamerový systém v obci monitoruje v súčasnosti 7 inštalovaných kamier. Je vybudovaný s podporou Rady vlády SR pre prevenciu kriminality.

     Obec Čierny Balog v roku 2012 získala dotáciu na vybudovanie kamerového systému na základe výzvy Rady vlády SR pre prevenciu kriminality vo výške 3000 EUR (požadovaná suma bola 9000 EUR). Z poskytnutej dotácie a povinného spolufinancovania obce vo výške minimálne 20% boli inštalované dve kamery, videoserver a potrebné príslušenstvo. Monitorované je priestranstvo pred kultúrnym domom a pred obecným úradom.

     V januári 2013 roka sme sa opäť zapojili do výzvy Rady vlády SR pre prevenciu kriminality a požiadali sme o dotáciu na projekt Prevenciou k ochrane majetku obce a občanov – II. etapa. Projekt bol  úspešný a bol podporený dotáciou zo štátneho rozpočtu vo výške 4600 EUR. Predmetom projektu bolo rozšírenie jestvujúceho kamerového systému. Celkové náklady na projekt vrátane spolufinancovania obce boli vo výške 6 097,27 EUR. Inštalovaných bolo ďalších 5 kamier, a to pri obecnom úrade, pri Kultúrnom dome, na ul. Hlavná oproti trhovisku, v areáli stanice Čiernohronskej železnice a v areáli zberového dvora príspevkovej organizácie Zahorka. Veríme, že tento projekt prispeje k zvýšeniu bezpečnosti a ochrany majetku obce ako aj jej obyvateľov a návštevníkov.

Róbert Hlaváčik

 

Záber z kamery

 

Záber z kamery


 
  • Pondelok203graphic-icon
  • Utorok184graphic-icon
  • Streda196graphic-icon

dnes je: 16.10.2018

meniny má: Vladimíra

Súťaž o Zlatý erbwebygroup

16.10.2018
Úvodná stránka