Prechod na navigáciu Hlavné menu

Biatlon

Klub BIATLON ČIERNY BALOG

Majstrovstvá Slovenska v biatlone

V dňoch 21.-22. februára a 6. marca 2009 sa v Osrblí uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v biatlone . Biatlonisti súťažili v rýchlostných , vytrvalostných pretekoch a v pretekoch s hromadným štartom . Z nášho klubu sa počas zimnej sezóny pretekov zúčastňovalo 16. biatlonistov , na Majstrovstvá Slovenska postúpili najlepší deviati z nich . Získali sme spolu deväť medailí .
Najúspešnejšími pretekármi boli Ivona Fialková v kategórii 14.-15.roč. a Ján Berčík v najstaršej vekovej kategórii . Obidvaja získali dva tituly ,, Majster Slovenska “ a pridali aj po jednej striebornej medaile . Michal Budovec , ktorý sa biatlonu venuje len druhý rok , stál na stupňoch víťazov na druhom a treťom mieste. Martin Kupec sa umiestnil na druhom mieste a dvakrát bol štvrtý v kategórii 14.-15.roč .
Pekné výsledky dosiahli aj ďalší pretekári . Dominika Švantnerová 5.miesto , Evka Štulrajterová 7. miesto , Jožko Medveď 8. miesto kategória 14.-15.roč. Matej Kollár 5. miesto a Ivanka Auxtová 10. miesto kategória 12.-13. roč .

Napriek sťaženým podmienkam , nedostatku snehu a častej nepriazni počasia biatlonisti z klubu Biatlonu Čierny Balog úspešne reprezentovali počas celej sezóny , za čo im patrí moje poďakovanie .

Miloš Berčík

Kráľovná biatlonovej stopy

Dňa 20. mája 2009 sa v Divadle u Greškov v Tajove pri Banskej Bystrici uskutočnilo slávnostné vyhlásenie Kráľa biatlonovej stopy a najlepších biatlonistov sezóny 2008/2009. Za Kráľovnú biatlonovej stopy bola vyhlásená slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová, ktorá dokázala získať prvý rok v slovenských farbách na majstrovstvách sveta v kórejskom Pjongčangu striebornú medailu a na majstrovstvách Európy v ruskej Ufe dvakrát zlatú medailu.
Na vyhlásenie najlepších biatlonistov boli pozvaní aj dvaja pretekári z nášho klubu. Ivona Fialková vyhrala Viesmann pohár v letnom aj v zimnom biatlone v žiackej kategórii 14-15r. Výhercom Viesmann pohára v najstaršej vekovej kategórii v obidvoch sezónach sa stal Ján Berčík.
Klub biatlonu Čierny Balog sa v žiackych kategóriách stal aj celkovým víťazom Viesmann pohára v letnom biatlone 2008.

Dňa 29 . marca 2009 sme sa zúčastnili cezpoľného preteku o Pohár prvého Slovenského kozmonauta Ivana Bellu v Dolnej Lehote. I keď naši pretekári nesúťažili na biatlonových tratiach dosiahli veľmi dobré výsledky. V kategórii dorasteniek sa umiestnili: prvá Ivona Fialková, druhá Eva Štulrajterová, tretia Dominika Švantnerová.
V kategórii najmladších žiakov sa na prvom mieste umiestnil Eduard Tomkuliak, piate miesto získal Marek Kupec. Na druhom mieste kategórii mladších žiakov skončil Erik Kollár. Reprezentantky mladších žiačok sa umiestnili nasledovne: Ivanka Auxtová - tretie miesto, Jadranka Zemková štvrté miesto, Kristína Ťažká šieste miesto a Kristína Giertlová siedme miesto. Najlepšie umiestnenie a piate miesto v kategórii najstarších žiakov si vybehol Jožko Medveď, Matej Kollár bol na ôsmom mieste, Martin Amrich na deviatom a Matej Ťažký na desiatom mieste . V najmladšej vekovej kategórii - materské škôlky sa Petrík Fialka umiestnil na prvom mieste a v najstaršej kategórii veteránov bol Štefan Štulrajter na piatom mieste.

dnes je: 17.10.2017

meniny má: Hedviga