Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Občianske združenie MIAZGA

    Občianske združenie MIAZGA vzniklo v roku 2007 ako dôsledok potreby zastrešiť po právnej stránke činnosť občanov obce Čierny Balog miestnej časti Dobroč, ktorých snahou je vytvoriť v tejto časti obce hlavne pre deti priestorové a materiálne podmienky na športovanie a na aktívne trávenie voľného času - väčšinu členov združenia totiž tvoria rodičia detí navštevujúcich Základnú školu 1.- 4. ročník na Dobroči.

 

Viac informácií o Občianskom združení MIAZGA, o jeho činnosti, cieľoch a aktivitách sa dozviete na ich vlastnej stránke

 

www.miazga.szm.sk


 

POĎAKOVANIE

     V nadväznosti na získané finančné prostriedky sa v priebehu leta a jesene tohto roku organizovali brigády na výstavbe detského ihriska pri viacúčelovom ihrisku na Dobroči.


     Prvá časť výstavby pozostávala z výroby detskej zostavy s dvoma hojdačkami, dvoch lavičiek a z nákupu pružinovej hojdačky, ktoré sa deťmi krátko využívali ešte tohto roku. Táto časť výstavby sa mohla realizovať vďaka podpore projektu z grantového programu „Šanca v našom mikroregióne MURÁNSKA PLANINA."


     Druhá časť pozostávala z výstavby dopadovej plochy, ktorá spĺňa príslušnú STN, upravujúcu bezpečnostné požiadavky na zariadenia detských ihrísk. Táto finančne veľmi náročná časť sa mohla realizovať len vďaka združeniu finančných prostriedkov získaných z grantu Nadácie SPP, z Programu Dobrá krajina administrovanom Nadáciou Pontis, zo získaných 2% dane a z materiálovej podpory obce. Z dôvodu neskorého ukončenia tejto časti projektu i pre nepriaznivé počasie sa detské ihrisko bude v plnej miere využívať až od jari budúceho roku.
    

     Chcel by som v prvom rade poďakovať všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa zúčastnili brigád; som rád, že sa nájde ešte zopár ľudí ochotných niečo nezištne urobiť, zvlášť ďakujem p. Kováčikovi Štefanovi. Poďakovanie patrí i ďalším osobám a firmám, ktoré rôznym spôsobom participovali na výstavbe detského ihriska: p. Miroslavovi Rosíkovi, zamestnancovi SPP, fy Slavomíra Auxta, fy Michala Medveďa - MM-Proex s.r.o., fy Jaroslava Kováčika (Krčmárovcom), fy Paľa Medveďa i starostovi obce Ing. Františkovi Budovcovi.

Martin Ťažký
 

Detské ihrisko - m.č. Dobroč  Viacúčelové ihrisko na Dobroči

(foto M. Ťažký)


 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

Kalendár zberu o odvozu komunálneho odpadu

Súťaž o Zlatý erbwebygroup

21.10.2019
Úvodná stránka